APSA100ELL101MFA5G
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
APSA100ELL101MFA5G
  • 1
Mega Source # : MEGA-APSA100ELL101MFA5G
Manufacturer : Chemi-Con
Packaging : Bulk
Description : CAP ALUM POLY 100UF 20% 10V T/H
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 10V
Type : Polymer
Tolerance : ±20%
Size / Dimension : 0.248" Dia (6.30mm)
Series : NPCAP™-PSA
Ripple Current @ High Frequency : 2.82A @ 100kHz
Package / Case : Radial, Can
Other Names : 565-3047
APSA100ELL101MF9JG
PSA10VB100MF11
Operating Temperature : -55°C ~ 105°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 16 Weeks
Lifetime @ Temp. : 2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing : 0.098" (2.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) : 25 mOhm
Detailed Description : 100µF 10V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 25 mOhm 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance : 100µF