CSNL1206FT50L0
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CSNL1206FT50L0
Mfr.Part # : CSNL1206FT50L0
Manufacturer : Stackpole Electronics, Inc.
Description : RES 0.05 OHM 1% 1W 1206
Stock : 48782
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Metal Element
Features : Current Sense, Moisture Resistant
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 170°C
Package / Case : 1206 (3216 Metric)
Power (Watts) : 1W
Product Status : Active
Resistance : 50 mOhms
Supplier Device Package : 1206
Temperature Coefficient : ±50ppm/°C
Tolerance : ±1%