CPF0603B33KE1
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CPF0603B33KE1
Mfr.Part # : CPF0603B33KE1
Manufacturer : TE Connectivity AMP Connectors
Description : RES SMD 33K OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock : 369585
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thin Film
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0603 (1608 Metric)
Power (Watts) : 0.063W, 1/16W
Product Status : Active
Resistance : 33 kOhms
Supplier Device Package : 0603
Temperature Coefficient : ±25ppm/°C
Tolerance : ±0.1%