ORNTA1002AT1
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ORNTA1002AT1
  • 1
Mfr.Part # : ORNTA1002AT1
Manufacturer : Vishay
Description : RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SOIC
Stock : 14120
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 8
Number of Resistors : 4
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Power Per Element : 100mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 10k
Resistor Matching Ratio : ±0.05%
Resistor-Ratio-Drift : ±5ppm/°C
Temperature Coefficient : ±25ppm/°C
Tolerance : ±0.1%