767163103GPTR13
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
767163103GPTR13
  • 1
Mfr.Part # : 767163103GPTR13
Manufacturer : CTS Corporation
Description : RES ARRAY 8 RES 10K OHM 16SOIC
Stock : 8648
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 16
Number of Resistors : 8
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Power Per Element : 200mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 10k
Temperature Coefficient : ±100ppm/°C
Tolerance : ±2%