LCP02-150B1RL
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
LCP02-150B1RL
Mega Source # : MEGA-LCP02-150B1RL
Manufacturer : STMicroelectronics
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : THYRISTOR 30A 8SOIC
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Series : LCP
Package / Case : 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Other Names : 497-13418-2
LCP02-150B1RL-ND
LCP02150B1RL
Number of Elements : 1
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs) : 30A
Current - Hold (Ih) : 150mA