GXF60004
Mega Source # : MEGA-GXF60004
Manufacturer : Sprague Goodman
Packaging : Bulk
Description : CAP TRIMMER 5.5-60PF 200V TH
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 200V
Size / Dimension : 0.433" L x 0.402" W (11.00mm x 10.20mm)
Series : FILMTRIM®
Q @ Freq : 1500 @ 1MHz
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.449" (11.40mm)
Features : General Purpose
Dielectric Material : Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Detailed Description : 5.5 ~ 60pF Trimmer Capacitor 200V Top and Bottom Through Hole
Capacitance Range : 5.5 ~ 60pF