TYETBLSANF-40.000000
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
TYETBLSANF-40.000000
  • 1
Mfr.Part # : TYETBLSANF-40.000000
Manufacturer : Taitien
Description : XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ SNWV
Stock : 16894
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 2.5mA
Frequency : 40 MHz
Frequency Stability : ±1ppm
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Output : Clipped Sine Wave
Package / Case : 4-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : TCXO
Voltage - Supply : 2.8V ~ 3.3V