QJ8010N5RP
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
QJ8010N5RP
Mfr.Part # : QJ8010N5RP
Manufacturer : Littelfuse
Description : TRIAC 800V 10A TO263
Stock : 500
Product Category : Thyristors - TRIACs
Configuration : Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 50 mA
Current - Hold (Ih) (Max) : 50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 100A, 120A
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 10 A
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case : TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Product Status : Active
Supplier Device Package : TO-263 (D²Pak)
Triac Type : Standard
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.3 V
Voltage - Off State : 800 V