SRF1280-8R2Y
Mfr.Part # : SRF1280-8R2Y
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : INDUCT ARRAY 2 COIL 8.2UH SMD
Stock : 35000
Product Category : Arrays, Signal Transformers
Current Rating - Parallel : 6.32 A
Current Rating - Series : 3.16 A
Current Saturation - Parallel : 12.2 A
Current Saturation - Series : 6.09 A
DC Resistance (DCR) - Parallel : 19.1mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series : 71.4mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel : 8.2 µH
Inductance - Connected In Series : 32.8 µH
Mounting Type : Surface Mount
Number of Coils : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : Nonstandard
Product Status : Active
Shielding : Shielded
Tolerance : ±30%