AM1.024CR300
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
AM1.024CR300
Mfr.Part # : AM1.024CR300
Manufacturer : Anatech Electronics Inc.
Description : 1.024 MHZ CRYSTAL FILTER
Stock : 35000
Product Category : Monolithic Crystals
Bandwidth : 15 kHz
Frequency - Center : 1.024 MHz
Impedance : 50 Ohms
Insertion Loss : 10dB
Mounting Type : Chassis Mount
Operating Temperature : 15°C ~ 40°C