RSSD20117AR800MB15
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RSSD20117AR800MB15
Mfr.Part # : RSSD20117AR800MB15
Manufacturer : Vishay / Sfernice
Description : ADJ PWR RES 800M OHM 100W CHAS
Stock : 35000
Product Category : Adjustable Power Resistor
Adjustment Type : Slide
Mounting Type : Chassis Mount
Package / Case : Radial, 3 Lead, Tubular
Power (Watts) : 100 W
Product Status : Active
Resistance : 800 mOhms
Termination : Solder Lug
Tolerance : ±20%