D50K9K0E
Mfr.Part # : D50K9K0E
Manufacturer : Ohmite
Description : ADJ PWR RES 9 KOHM 50W CHAS MT
Stock : 35000
Product Category : Adjustable Power Resistor
Adjustment Type : Slide
Mounting Type : Chassis Mount
Package / Case : Radial, 3 Lead, Tubular
Power (Watts) : 50 W
Product Status : Active
Resistance : 9 kOhms
Termination : Solder Lug
Tolerance : ±10%